Christa Sommerer & Laurent Mignonneau: „Wonderful Life”

 

 

Art & Science Meeting
Wonderful Life
Christa Sommerer & Laurent Mignonneau
15 MAJA – 24 CZERWCA 2012
Wernisaż 14 maja 2012, godz. 18:00
Panel dyskusyjny z artystami, godz. 19.00
 

Christa Sommerer i Laurent Mignonneau od dwóch dekad tworzą interaktywne urządzenia symulujące procesy ewolucyjne i zachowania żywych organizmów poprzez tworzenie komputerowych algorytmów. Podstawą jest więc dla nich kod – kod komputerowy jako metafora bądź lustrzane odbicie kodu genetycznego. Wystawa wpisuje się w niezmiernie aktualną i ważną debatę na temat bioetyki, biotechnologii oraz inżynierii genetycznej. Na wystawę Christy Sommerer i Laurenta Mignonneau złożą się takie prace jak: Life Spacies II, Phototropy, A-Volve, Mobile Feelings, Eau de Jardin, Life Writer.Christa Sommerer i Laurent Mignonneau “A-Volve”
źródło: zdjęcie dzięki uprzejmości artystówChrista Sommerer i Laurent Mignonneau są światowej sławy artystami medialnymi, tworzącymi głównie interaktywne instalacje komputerowe. Obydwoje wykładają na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Linzu w Austrii, gdzie przewodzą Wydziałowi Kultury Interfejsów w Instytucie Mediów. Swoją współpracę, która trwa nieprzerwanie do dzisiaj, rozpoczęli w 1992 roku w Institute for New Media w Staedelschule we Frankfurcie nad Menem. Sommerer i Mignonneau są laureatami liczących się nagród i wyróżnień, między innymi „Golden Nica” Ars Electronica Award for Interactive Art 1994 (Linz, Austria), czy „World Technology Award” w Londynie (2001).

 

Dyrektor artystyczny projektu Art & Science Meeting: prof. Ryszard W. Kluszczyński

Koordynator projektu: Krzysztof Miękus


Partnerzy projektu:
Centrum Doskonalenia w Sztukach Biologicznych SymbioticA Uniwersytet Zachodniej Australii
Politechnika Gdańska
Austriackie Forum Kultury w Waszawie
Narodowe Centrum Kultury

Patroni honorowi:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski
Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk
Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz
Ambasada Australii w Warszawie
Ambasada Austrii w Warszawie

Patroni medialni:
„Gazeta Wyborcza”, TVP Kultura, Swiatobrazu.pl, Poka Poka Trójmiasto, „Artysta i Sztuka”, „Art & Business”, „Arteon”, o.pl, „Purpose — kultura, nauka, przedsiębiorczość”, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl